Petekler ısınmıyor ne yapmalıyım?

Petekler ısınmıyor ne yapmalıyım?

Son petek ısınmıyor : Purjör anahtarı ile havasını alınız yinede petek ısınmıyorsa alt vana rekorundan hava almayı deneyiniz

Peteklerin altı ısınmıyor :Peteklerin alt kısmı ısınmaması peteklerin içinde oluşan tortulardan kaynaklanır tortular peteklerin alt kısmına çökerek bu bölgeleri tıkar ve ısınmasını engeller.

Kalorifer petekleri ısınmıyor : Kalorifer petekleri vanalarını kontrol edin açık ve halen ısınmıyor ise kombi pompası arızalı olabilir azda olsa sıcaklık var ise kirden kaynaklı bir sorundur.

Daha fazla bilgi için : Servisi Ara  Cevabını bulamadığınız sorularınız için Petek temizliği sayfamızdaki WhattsApp  numaramızdan yazın.

Kalorifer peteğinin havası nasıl alınır : Purjör anahtarı yardımı ile hava alma anahtarını açın ve bir miktar su atınız 

Kalorifer petekleri nasıl bağlanır : Kalorifer peteklerine su girişi üst kısımdan su çıkışı alt kısımdan olacak şekilde Çapraz bağlantı şeklinde bağlanması gerekir.

Kalorifer peteğinin yarısı ısınmıyor :Peteklerin alt kısmı ısınmaması peteklerin içinde oluşan tortulardan kaynaklanır tortular peteklerin alt kısmına çökerek bu bölgeleri tıkar ve ısınmasını engeller.

Kalorifer peteği nasıl temizlenir ? : Kalorifer peteği Makina ve kimyasal tesisat temizleme ilaçları ile temizlenmelidir. Tahliye vanasından su boşaltıp ilave etmek yararından çok arar verecektir. bu şekilde peteklerde biriken tortular dışarı atılamaz aksine peteklerin altına çöker ve bu bölgelerde tıkanıklığa sebep olur.

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.