Petekten su akıyor ne yapmalıyım?

Petekten su akıyor ne yapmalıyım?

Peteklerin Su Akıtması Sorununun Önüne Nasıl Geçilir?

  • Petek temizliğini düzenli şekilde yaptırarak… Petek temizliği adını verdiğimiz uygulama piyasada tesisat yıkama işlemi olarak da bilinir. Peteklerde oluşan kireç ve katmanlar aynı zamanda toz ve pislikler genelde ısı kaybına neden olur. Bu duruma tek çözüm petekleri temizletmektir. Petek temizliği 3 senede bir düzenli olarak yapılır ise delinme gibi sorunlar yaşanılmaz ya da su akıntısı sorunu oluşmaz. İşlem kimyasal ilaçlar ile yapıldığından uzman yardımı almak şarttır.
  • Petek temizliği için uzman yardımı alarak… Petek temizliği dediğimiz uygulama kimyasal ilaçlar ile yapılmaktadır. Kimyasal ilaç uzun süre tesisatta kaldığında tesisatta delinmelere maruz kalabilir. Bu açıdan petek temizliği yapılırken kimyasal ilaç kullanımı sonrasında tesisat yeniden nötralize tozlar ile yıkanmalıdır. Nötralize tozlar tesisattan kimyasal ilacı ayrıştırıcı özelliğindedir. Bu uygulama ancak uzmanı tarafından yapılır. Bu konuda uzman yardımı almazsınız eğer peteklerinizde kimyasal ilaçtan dolayı delinme meydana gelebilir.
  • Eski petekleri değiştirerek… Peteklerinizin de her bir ürün kadar belirli bir kullanım ömrü bulunmaktadır. 15 yıl üzeridir veya daha uzun zamandır hiç temizliği yapılmadan kullanılan petekler zamanla eskimeye başlar ve bu sebeple de çürümeye maruz kalarak delinebilir. Delinme durumları yaşanıldığında da yine su akıntısı söz konusu olabilir. Bu açıdan petekleriniz eğer eski ise ya da temizletmenize rağmen iyi randıman sağlamıyor ise yenisi ile değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Peteklerin Su Akıtması Kombiyi Etkiler mi?

Peteklerin Su Akıtması Kombiyi Elbette Ki Etkiler… Bu Durumda Kombide Basınç Düşme Problemi Yaşanır. Siz Su Basarsınız Anından Basınç Değeri Düşer. Su Basma Uygulamasını Sürekli Yapmak Durumunda Kaldığınız Için Işlemi Yaptığınız Doldurma Musluğu Bir Süre Sonra Yalama Yapabilir Ve Kapanmayabilir. Bu Da Farklı Sorunları Beraberinde Getirir.

Petekler Su Akıtıyor ise Kimden Yardım Alınmalı?

Bu sorunda yardımları uzman bir tesisatçıdan almanız gerekmektedir. Sorun kombideki basınç düşme durumu değildir. Kombinin basıncı düşürme sebebi tesisatın yani petek ya da peteklerin su akıtmasıdır. Petek direk tesisat uygulamasına girdiği için uzman bir tesisatçıdan yardım almanız gerekmektedir. Petekte oluşan delinme bir şekilde giderildiğinde kombide yaşadığınız bu sorun da çözüm bulacaktır.

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.